Care instructions

 

Jak bych měl(a) pečovat o své kožené tenisky WODEN:

Řádná péče je pro údržení kvality kůže klíčová. Musíte o ní přemýšlet jako o své druhé kůži, jelikož se jedná o přírodní nezpracovaný materiál, který si udržuje svou kvalitu v závislosti na péči.

Boty jsou jednou z těch základních nutností, které si vybíráme na dělsí dobu a proto je důležité vybrat ten správní pár, řádně o ně pečovat a ony se stanou našimi věrnými společníky. Tak tady je jak na to, začnětě od začátku: seznamte se se srdcem(heart) a podrážkou (sole) svých bot. 

  1. Naimpregnujte své semišové nebo nubukové boty speciálním Waterproof sprejem a čistící gumou na semiš odstraňte skvrny. Poté užijte jemný kartáček pro uhlazení povrchu.
  2. Lakovaná kůže je překvapivě snadná na údržbu: stačí jen očistit vodou a občas vyleštit speciálním krémem.
  3. Barvená kůže: stejně jako výše uvedená, barvená kůže potřebuje být chráněna, ať už sprejem nebo krémem, aby zůstala barva stálá a tvar boty se nedeformoval. 
  4. Nezapomínejte své boty pravidelně ošetřovat balzámem, voskem nebo krémem. Je to důležité hlavně po té co se navhlčí, jelikož jim krém na boty poskytuje  dodatčnou ochranu a hydrataci.

Jak čistit:

  • Nejprve vyndáme tkaničky a jemným kartáčkem odstraníme nejhrubší špínu a prach.
  • Poté na kožené části aplikujeme vhodný čistič nebo mýdlo a jemním kartáčkem odstraníme nečistoty. 
  • Před aplikací péče nechte 20 minut řádne oschnout.

 

Jak impregnovat:

  • Aplikace impregnace je velmi důležitá pro ochranu obuvi před vnějšími vlivy.
  • Před aplikací impregnace, použijte na obuv teplou houbičku. Teplem se zvýší pórovitost kůže a ta umožní lepší vstřebávání.
  • Nejlépe použijte impregnace na vodní bázi, které nezabraňují prodyšnosti kůže.