We are change. We are style. We are passion.

Věříme ve svobodu, která je výzvou pro současný stav. Proto se snažíme spojit základní hodnoty pravého a čistého skandinávského designu a anatomie  klasických tenisek.

Příroda, styl, kvalita a design jsou 100% klíčové komponenty tenisek WODEN!

To je přesně to, o čem je celá filosofie WODEN. A to je slib, který hodláme dodržet.

Jsme WOrks of DENmark – Jsme WODEN.

PRVNÍ PRAVÉ SKANDINÁVSKÉ TENISKY

Zakladatele, Carsten Holm a Peter Hildebrandt, se rozhodli založit WODEN v roce 2013, protože se v nich zrodila vášeň tvořit kvalitní tenisky se silným appealem. Chtěli porušit pravidla a uskutečnit dávný sen - první pravé skandinávské tenisky.

Jako výrobci obuvi s dlouholetou zkušeností uvádění tenisek na trh, věděli, že příroda a skandinávský design v kombinaci s DNA tenisek se skvělou kvalitou za ceny středního trhu - to je přesně ten způsob jakým chtějí předat hnutí WODEN lidem na celém světě.

A to ostatní už je historie

Dnes jsou tenisky WODEN prodávány ve více než 500 obchodech po Evropě a Izraeli a poptávka po nich stále roste. WODEN family se stále rozšiřuje díky WODEN BLACK – našemu čistě koženému labelu a WODEN WONDER –  labelu pro děti, který byl uveden na trh v roce 2016.

Věříme v produkty a lidi. Proto jsou naše produkty vyráběny lidmi co mají vášeň, svobodného ducha a dovednosti. Proto dbáme na funkčnost, anatomi a minimalismus- okořeněný pravou DNA WODEN.

Věříme, že styl a kvalita mají hlavní slovo. Náš business je postaven na tom, že trávíme čas vytvářením velkých produkt. Nikoliv na velkém utrácení za marketing. 

Naše tenisky jsou vyrobené z přírodních materiálů jako jsou vysoce kvalitní kůže a korek, s podešví, která je s pečlivostí navržena tak, aby vyhovovala požadavkům městských nohou. Takže ať už, pracujete, chodíte, běháte, jezdíte na kole, tančíte nebo nakupujete, tenisky WODEN jsou připraveny na každou výzvu.

 

 

NAME. / why WE BELIEVE IN HISTORY 

WODEN a Odin jsou většinou považovýni za stejného boha, známeho tím, že je trochu trouble maker a častým rozdmýchávačem sporů.

Ve vikingské mytologii byl Odin nejvyšším bohem a jeho znakem byl kříž a kruh. 

Brázdící oblohu na saních tažených bělouši je nejpravděpodobnějším kandidátem pro předlohu dnešního Santa Clause.

WODEN nám také dal název pro den v našem kalendáři, v angličtině se původní staroanglické Woden day změnilo postupem času na dnešní Wednesday, středu, tedy den nejdále od něděle(Sunday).

 

 

MEET OUR LOGO

 

Struktura Slunečního kříže je jeden z prvních neobrazných znaků, který se objevil, když bylo lidstvo na prahu Doby Bronzové. Ve starověké Číně byl tento znak spojován s hromem, sílou, energií, teplem a respektem. Ve starověké Babylonii byl stejný znak spojován s bohem slunce, Shamashem. V moderní astroligii tento znak značí planetu Zemi, astrologický živel země a bohyni Fortunu, roli osudu.